Kde koupit materiály na šití prádla

Sehnat kvalitní materiály na šití prádla (zejména pak podprsenek a braletek) není v České Republice zatím úplně snadné, protože nejde o příliš rozšířený koníček. 

Já se při nákupech snažím držet dodavatelů v Evropě, abych nemusela platit clo a DPH při nákupu z Ameriky. 

 

Kde nakoupit s nízkým poštovným:

  • SewMe - výborný polský obchod , který se specializuje na prodej materiálu pro šití spodního prádla a plavek. Velkou výhodou je nízké poštovné, které je do Česka už od 4 euro! Stránka je v Angličtině, ale stránku si vždycky můžete nechat přeložit pomocí prohlížeče. Prodávají i sety, ale ty jsou určeny pro podprsenku s kosticemi. Pro šití braletky si musíte koupit materiály samostatně. 

 

Materiály nejvyšší kvality:

  • idonim - francouzský eshop, který nabízí materiály nejvyšší kvality. Výborná také byla komunikace a rychlost dodání. Chtěla bych vyzdvihnout krásný výběr krajek, které jinde nenajdete.  
  • Sewy - německý eshop, který má stránky jenom německy. Mají široký výběr materiálů i pro šití sportovních podprsenek a veškeré látky ve vysoké kvalitě. Dodání bývá velmi rychlé. 
  • B.Wear - švédský dodavatel a Evropský přeprodejce asi největšího eshopu s materiály pro šití prádla Bra-makers supply z Kanady. Nabízí širokou škálu barev a zboží vysoké kvality. Bohužel já osobně s nimi nemám příliš dobrou zkušenost co se komunikace a doby dodání zboží týče (v řádech měsíců). Poštovné u nich vychází od 10 euro za dopis bez sledovacího čísla. Zásilky se sledováním pak posílají od 17 euro.
  • Fit2Sew - anglický obchod, který je také partnerským obchodem Bra-makers supply. Najdete tam tedy mnoho zboží z nabídky Bra-makers supply včetně jejich střihů. Poštovné pak začíná okolo 6 liber. 

Rozrůstající se eshopy:

  • Small Bobbins - belgický eshop, ve kterém najdu s každou návštěvou širší sortiment. Za povšimnutí stojí jejich limitované edice, které vždy trvají jen do vyprodání zásob. Sety na výrobu braletek najdete pod "Bralette kits" - často jde o neotřelé kombinace a v mnoha případech vám ukážou, jak to bude vypadat na hotovém setu!

 

Samozřejmě nejde o všechny obchody, které se v Evropě vyskytují, pouze ty, se kterýma mám osobní zkušenost. 

 

Mezi další obchody patří:

 

Určitě jsem ještě na nějaké zapomněla (kdyžtak mi napište a já je doplním).

 

Pokud jste zkoušeli hledat materiály v Česku, určitě jste jich našli více a říkáte si, proč českých obchodů zmiňuji tak málo.

Zkoušela jsem objednávat různé mateirály i z Česka, ale bohužel jsem zatím nebyla s kvalitou spokojená. Proto jsem přestala riskovat a raději sahám po materiálech ze specializovaných eshopů. 

Největší promlém jsem měla s konstrukčními materiály - elastickou síťovinou a pruženkami. Oba tyto mateirály musí být dostatečně kvalitní - tuhé a tak akorát elastické, aby poskytky dostatečnou podporu a zároveň byly příjemné. 

 V Česku kupuji pouze krajku a kalhotkovou pruženku. U těch jsem s kvalitou obecně spokojená.

 

Pokud však máte tip na eshop, kde sehnat kvalitní materiály pro šití prádla, budu ráda, když mi dáte vědět ♥

 

 

 

 

 

Privacy & Cookies: This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to their use. You can find more information here.