Kde koupit materiály na šití prádla

Sehnat kvalitní materiály na šití prádla (zejména pak podprsenek a braletek) není v České Republice zatím úplně snadné, protože nejde o příliš rozšířený koníček. 

Já se při nákupech snažím držet dodavatelů v Evropě, abych nemusela platit clo a DPH při nákupu z Ameriky. 

 

Kde nakoupit s nízkým poštovným:

  • WLS s.r.o. - český obchod, který prodává hotové podprsenkové a braletkové sety. Podprsenkové sety se skládají z neelastických materiálů a jsou vhodné na šití kosticových podpsenek. Pokud si chcete ušít Forme braletku, sáhněte po setu na braletku. Na stránce najdete několik barevných variant. Není však možné si nakoupit jednotlivé materiály samostatně. 
  • SewMe - výborný polský obchod , který se specializuje na prodej materiálu pro šití spodního prádla a plavek. Velkou výhodou je nízké poštovné, které je do Česka už od 4 euro! Stránka je v Angličtině, ale stránku si vždycky můžete nechat přeložit pomocí prohlížeče. Prodávají i sety, ale ty jsou určeny pro podprsenku s kosticemi. Pro šití braletky si musíte koupit materiály samostatně. 

 

Materiály nejvyšší kvality:

  • idonim - francouzský eshop, který nabízí materiály nejvyšší kvality. Výborná také byla komunikace a rychlost dodání. Chtěla bych vyzdvihnout krásný výběr krajek, které jinde nenajdete.  
  • Sewy - německý eshop, který má stránky jenom německy. Mají široký výběr materiálů i pro šití sportovních podprsenek a veškeré látky ve vysoké kvalitě. Dodání bývá velmi rychlé. 
  • B.Wear - švédský dodavatel a Evropský přeprodejce asi největšího eshopu s materiály pro šití prádla Bra-makers supply z Kanady. Nabízí širokou škálu barev a zboží vysoké kvality. Bohužel já osobně s nimi nemám příliš dobrou zkušenost co se komunikace a doby dodání zboží týče (v řádech měsíců). Poštovné u nich vychází od 10 euro za dopis bez sledovacího čísla. Zásilky se sledováním pak posílají od 17 euro.
  • Fit2Sew - anglický obchod, který je také partnerským obchodem Bra-makers supply. Najdete tam tedy mnoho zboží z nabídky Bra-makers supply včetně jejich střihů. Poštovné pak začíná okolo 6 liber. 

Rozrůstající se eshopy:

  • Small Bobbins - belgický eshop, ve kterém najdu s každou návštěvou širší sortiment. Za povšimnutí stojí jejich limitované edice, které vždy trvají jen do vyprodání zásob. Sety na výrobu braletek najdete pod "Bralette kits" - často jde o neotřelé kombinace a v mnoha případech vám ukážou, jak to bude vypadat na hotovém setu!

 

Samozřejmě nejde o všechny obchody, které se v Evropě vyskytují, pouze ty, se kterýma mám osobní zkušenost. 

 

Mezi další obchody patří:

 

Určitě jsem ještě na nějaké zapomněla (kdyžtak mi napište a já je doplním).

 

Pokud jste zkoušeli hledat materiály v Česku, určitě jste jich našli více a říkáte si, proč českých obchodů zmiňuji tak málo.

Zkoušela jsem objednávat různé mateirály i z Česka, ale bohužel zatím platí, že materiály, které se v Česku prodávají bývají velmi často nekvalitní.

Největší promlémem jsou konstrukční materiály - podšívka (síťovina) a pruženky. 

Oba tyto mateirály musí být dostatečně kvalitní - tuhé a tak akorát elastické, aby poskytky dostatečnou podporu. 

Proto už nadále neriskuji, nevyhazuji peníze a sahám raději po materiálech ze specializovaných eshopů. 

 

V Česku kupuji pouze krajku a kalhotkovou pruženku. U těch jsem s kvalitou obecně spokojená.

 

Snad se to v budoucnu změní.

 

 

 

 

 

Privacy & Cookies: This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to their use. You can find more information here.